Relacja z XIX Półmaratonu Kurpiowskiego oraz dalszy plan, aby biec cały czas do przodu :)

Start biegu wypadał o godzinie 11:00 ( szkoda, że nie 15min później ). To właśnie wtedy zaczęło mocno padać, a myśli o dobrym wyniku powoli zanikały w mojej głowie.

W ulewie ruszyliśmy w dość gęstej grupie. Piewsze kilometry pobiegłem żwawym tempem po 3:17, ale nie mogłem puścić grupy, gdyż dalszą część dystansu bym musiał biec sam. Czułem się rewelacyjnie, choć tempo przez zawodników było strasznie zrywane. Po ich rozmowach doszedłem do wniosku, że w tej grupie jestem jedynym Polakiem :). Pierwsze 10km na zegarku pokazało w 33min i 31sek co oscylowało w bardzo dobry rezultat. Jednak grupa się wyłamywała, a ja powoli zacząłem przyspieszać i tak po 12km już biegłem sam. Ta samotność miała negatywne skutki, gdyż od 13km zaczęło mocno wiać, aż do 16km, gdzie moja prędkość zdecydowanie spadła. Jednak nikt mnie już nie dogonił ( niestety ja również już nikogo nie dogoniłem :) . Dzięki Bogu po 16 kilometrze był nawrót i biegło się z wiatrem co skutkowało, że biegłem już poniżej 3:20min/km, aż do upragnionej mety.

1godz 11min 25sek – nowy rekord życiowy, na który ciężko pracowałem. Dziękuję w szczególności mojej narzeczonej, która wspierała i wierzyła we mnie, wtedy kiedy ja  już miałem dość. Bardzo Cię Kocham.

 

Cały czas muszę biec do przodu i wiem co należy zrobić, czego mi brak.

W tamtym roku prawie w każdym biegu ostatni kilometr miałem w granicach
3:00 – 3:10min/km. W Warszawie oraz Ostrołęce prędkość wahała się w ok. 3:12- 3:19.

Dlatego kolejnym celem jaki sobie wyznaczyłem są Otwarte Mistrzostwa Polski na 5km w Warszawie. Odbędą się 15 czerwca, więc mam jeszcze trochę czasu, a na razie żyję ślubem, które już 25maja :)

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

One Response to Relacja z XIX Półmaratonu Kurpiowskiego oraz dalszy plan, aby biec cały czas do przodu :)

  1. Master Piernik says:

    Pisz co u Ciebie !?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>