Przygotowania do MP 10km cz.1

Po nieudanych MP na 5km, w których zająłem dopiero 12 miejsce i uzyskałem słaby czas 15min57sek pozostał wielki niedosyt, gdyż treningi zapowiadały czas nawet w granicach 15:00-15.10min. Następnego dnia, mocno podrażniony  wystartowałem w Lidzbarku Warmińskim na 10km (miałem nie startować, ale po tych MP musiałem gdzieś się wyładować). Czas nie był zły 32:38min 3 miejsce oraz tydzień później w Glinojecku (czas 33:34min i 2 miejsce ).

Czas jednak leci nie ubłaganie, a MP na 10km już za niecały miesiąc. Dlatego postanowiłem pojechać na obóz do Spały, w którym zrobiłem naprawdę kawał dobrej roboty. Kilometraż w tygodniu wyszedł 191km (prawie 30km dziennie). Zmieniłem natomiast treningi na bardziej luźniejsze, trwające dłużej, np.

1.  3x6km    I. 3.45min/km      II. 3:30min/km    III. 3.19min/km

2.  12x 1km  od 3.20min do 3:05min na przerwach 2,5-3,5min

Wracając z obozu postanowiłem wystartować w Ciechanowie na 15km. Miałem pokusę, aby złamać 50min, ale pogoda oraz brak świeżości nie pozwoliła. Pierwszy kilometr ruszyłem właśnie na taki czas, ale biegłem sam. Wiedziałem, że nic z tego nie wyjdzie biegnąc samotnie, więc z zawodów wyszedł mi bieg z narastającą prędkością.    Do 9km biegałem z Przemkiem Giżyńskim, a z tyłu biegł faworyt zawodów Maciej Badurek, który po kolejnym kilometrze mocno szarpnął tempo i z prędkości 3:35min/km zrobiło się 3:15min/km. Wtedy to zacząłem czuć bieg. Jednak co gorsze, dopiero na 11km była woda, więc do tego czasu trochę mnie suszyło :). Po 13km zacząłem małymi kroczkami zbliżać się do Maćka, jednak obóz jeszcze był w nogach i nie było za bardzo z czego później przyspieszyć. Czas na mecie bardzo słaby 52min 22sek i 2 miejsce. Przede mną został jeszcze kontrolny bieg w Kurzętniku, a potem MP w Gdańsku, na których mam nadzieję poprawić rekord życiowy wynoszący 32min 29sek.

„Nie żyje po to by biegać, lecz biegam po to by żyć”

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>