O mnie

 Nazywam się Agnieszka Rogulska-Słomińska. Urodziłam się 09.03.1978 roku w Olsztynie. Jestem absolwentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i Olsztyńskiej Szkoły Wyższej.

Od kiedy pamiętam w moim życiu zawsze był sport. Za dzieciaka uwielbiałam ganiać po podwórku, wdrapywać się na drzewa, grać w gumę, wisieć na trzepaku. W piątej klasie szkoły podstawowej, za namową wspaniałej nauczycielki wychowania fizycznego – Pani Grażyny Piotrowskiej, zapisałam się do klubu sportowego Gwardia Olsztyn, który stał się „moim drugim domem” na parę ładnych lat. Tam trafiłam pod skrzydła małżeńskiej pary trenerów Bronisławy i Zbigniewa Ludwichowskich. Byłam zakochana w bieganiu, uwielbiałam zajęcia na sali, treningi w lesie, nieopodal dawnego, historycznego Stadionu Leśnego. Wyjazdy na obozy do Szklarskiej Poręby, Karpacza, czy nad Morze Bałtyckie w okolice obwodu Kaliningardzkiego , były dla mnie oderwaniem od dnia codziennego. To w Gwardii poznałam fantastycznych ludzi, z którymi do dzisiaj utrzymujemy kontakty Wszystkie relacje z Mistrzostw Europy i Świata w la, każda Olimpiada były moje…Oglądałam i nakręcałam się. Miałam swoje małe sukcesy sportowe na szczeblu wojewódzkim i w makroregionie.

Potem nastały lata młodzieńcze, dalej kochałam bieganie, jednak nie tylko….Nie było mocnych, żeby mnie poskromić. Pojawiła się rodzina. Wtedy też biegałam, ale już za córką

Zawsze marzyłam o studiach na AWF, nie było mi jednak dane… Z wykształcenia jestem magistrem historii ( to taka moja mniejsza pasja). Pracę magisterską poświęciłam, jakżeby inaczej historii klubu Gwardia Olsztyn Po studiach postanowiłam zrealizować choć w części swoje marzenie i ukończyłam studia podyplomowe z wychowania fizycznego. Obecnie jestem nauczycielem zarówno jednego, jak i drugiego przedmiotu. Na co dzień pracuję z dziećmi i młodzieżą. Od lat stale podnoszę swoje kwalifikacje: jestem trenerem personalnym, instruktorem sportu w pływaniu i piłce siatkowej, instruktorem rekreacji w narciarstwie zjazdowym, aqua aerobicu, a przede wszystkim lekkiej atletyce.

Jestem także współzałożycielką AGIZ s.c. – Biura Turystyki Aktywnej. Wspólnie z koleżanką organizujemy aktywny wypoczynek letni i zimowy dla dzieci i dorosłych i nie tylko. www.agiz.pl

Uprawiałam różne formy ruchu: taniec, fitness, pływanie, wspinaczkę, ale to bieganie było i jest najbliższe memu sercu.

Kilka lat temu, na kursie (w Warszawie!) poznałam Pawła Pszczółkowskiego . Z czasem nasze drogi skrzyżowały się ponownie w Olsztynie. Obecnie Paweł „prowadzi mnie”, jako zawodnika-amatora i to on przygotował mnie do 35 Maratonu Warszawskiego, który z powodzeniem ukończyłam. Dzięki Pawłowi poznałam Marcina Woźniaka, który z kolei zajął się moją kontuzjowaną córką (skazaną na bieganie). Z Mateuszem Kownackim poznaliśmy się, jakżeby inaczej na kursie. Chłopacy są młodzi i piekielnie ambitni. Łączy nas wspólna pasja.

Jestem klasycznym przykładem osoby z niestwierdzonym ADHD. Posiadam wiedzę, umiejętności, jestem osoba bardzo otwartą i komunikatywną. Postanowiłam zarażać innych :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>