2012-11-11

Za nami drugie spotkanie uczestników nowej akcji biegowej zBiegiemNatury. Mimo święta Niepodległości w czasie, którego w całej Polsce odbywają się biegi niepodległościowe frekwencja była bardzo dobra. O godzinie 11:00 było 27 biegaczy. Przedział wiekowy był zróżnicowany od 30 roku życia do 70. Padła propozycja, aby rozpocząć zajęcia o godzinie 11:11 w związku z dzisiejszym świętem :)
Trening rozpoczęliśmy truchtem przy jeziorze Długim ok 1000 m. Następnie każdy zajął miejsce na moście przy barierkach. Wykonaliśmy podstawowe ćwiczenia tj. wymachy, skłony, rozciągaliśmy mięśnie cztero i dwu- głowe, achillesa, łydkę, krążenia biodrami. Przy okazji oddychaliśmy na świeżym powietrzu. Głębokie oddechy w trakcie treningu mają bardzo duży wpływ na wykonywane ćwiczenia. Później udaliśmy się na ścieżkę leśną gdzie biegacze wykonali sprawność( krążenia ramion, podstawowe skipy, pół-skipy,skłony z podskokami, wymachy nóg na zmianę prawa i lewa) Niestety w trakcie zajęć jedna z Pań zgubiła telefon komórkowy, więc wszyscy potruchtaliśmy tą samą trasą z nadzieją, że komuś uda się dostrzec komórkę w trawie. Część osób po sprawności odłączyła się i pobiegła w las. Jest to grupa biegaczy, którzy są bardziej wybiegani od początkujących. Zaś z pozostałą częścią grupy spotkaliśmy się w miejscu, w którym zajęcia się rozpoczęły. Tam na trawie przy jeziorze wykonaliśmy jeszcze ćwiczenia rozciągające z elementami jogi i tym entuzjastycznym akcentem skończyliśmy trening. Warto dodać, że pogoda była bardzo sprzyjająca, nie było mocnego wiatru, a słońce bardzo sprzyjało treningowi. Zawodnicy byli bardzo zadowoleni z przeprowadzonych zajęć, bynajmniej takie sprawiali wrażenie. W trakcie treningu widać było uśmiechy na twarzy. Mam nadzieję, że w następna niedziele spotkamy się jeszcze w większym gronie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>