2012-12-23

Świąteczne obowiązki nie przeszkodziły biegaczom w udziale w kolejnym treningu, odbywającym się w ramach akcji zBiegiemNatury. Mimo niskiej temperatury -15 stopni, frekwencja dopisała. Było nas ok. 30 osób. Bardziej odporni na niesprzyjające warunki atmosferyczne okazali się być mężczyźni, którzy w znacznie większej liczbie stawili się zwarci i gotowi do podjęcia nowych wyzwań biegowych. Na treningu pojawiły się dwie nowe twarze – jedna Pani, która przyjechała z Norwegii na święta Bożego Narodzenia i przyszła z tatą, aby pobiegać we wspólnym gronie oraz jeden Pan, któremu zajęcia się bardzo podobały i zadeklarował swą obecność na kolejnym spotkaniu.

Na początku treningu przebiegliśmy ok. 1 km. Następnie przeprowadziliśmy ćwiczenia sprawnościowe. Wprowadziliśmy kilka nowych ćwiczeń siłowych z „wyimaginowanym” przyrządem – sztangą. Ze względu na mało sprzyjające warunki atmosferyczne – silny mróz, wzmagany podmuchami wiatru – większość ćwiczeń robiliśmy w ciągłym ruchu. Musieliśmy niestety zrezygnować z kilku zaplanowanych ćwiczeń stacjonarnych ze względu na konieczność stałego utrzymywania ciepła. Po całej rozgrzewce podzieliliśmy się na dwie grupy. Grupa mniej zaawansowana pokonała dystans ok. 2,5 km. Natomiast pozostała część osób pobiegła w dłuższą trasę. Spotkaliśmy się wszyscy na kładce Żubra, gdzie wykonaliśmy jeszcze kilka ćwiczeń rozciągających. Zajęcia zakończyły się złożeniem życzeń świątecznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>