Supernova Glide 5

Mamy już za sobą okres dłuższych wybiegań  jako fundament formy biegacza i zaczynamy treningi do sezonu startowego.

Przygotowania przedstartowe to ciężki okres dla naszego organizmu. Okres ten wiąże się z ryzykiem kontuzji. Szczególnie teraz gdy musimy wykonać dużo szybszych jednostek treningowych na nawierzchni asfaltowej lub tartanowej – odpowiedni but to podstawa o czym często podkreślają doświadczeni biegacze i  mój trener. Buty sportowe powinny zapewnić  maksymalną ochronę przed przeciążeniami, na jakie narażone są nasze stawy.

W „moje ręce” wpadł najnowszy model butów Adidas Glide 5. O zaletach ich przekonałem się nie tylko w czasie treningu jak i po.

Na treningach wykonanych na drodze Olsztyn – Butryny (trasa biegowa olsztyńskich biegaczy) odnosiłem wrażenie, że „frunę nad asfaltem”.  Poczułem zwrot energii przy każdym odbiciu o podłoże. But sprawiał wrażenie lekkiego i dynamicznego przez co niósł mnie do przodu. Dzięki doskonałej amortyzacji systemu AdiPRENE, moje nogi po szybkim jak na ten okres treningu były nie zakwaszone, a moje zmęczenie niewielkie.

Dzięki zastosowaniu oddychającej tkaniny GEOFIT but na całej swojej powierzchni świetnie dopasowuje się do stopy, szczególnie w okolicy ścięgna Achillesa, co jest dużym plusem tego modelu.

 

Podczas biegu but doskonale odprowadza wilgoć, jest przewiewny, przez co idealnie nadaje się na zbliżające się ciepłe dni. Zastosowana trwała  podeszwa Continental i AdiWEAR  sprawdza się nie tylko na suchej jaki i na mokrej nawierzchni.

Polecam wszystkim biegaczom jako but treningowy do szybkich jednostek treningowych jak i również „śmiało” można w nich startować w zawodach.

Tested by Michał Misiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>