Trener Paweł Pszczółkowski

O mnie:
Nazywam się Paweł Pszczółkowski. Urodziłem się 3 lipca 1988 r. w Ciechanowie, choć od kiedy pamiętam mieszkam w Olsztynie. To tutaj zaczęła się moja życiowa przygoda ze sportem i bieganiem. Od dziecka byłem wiercipiętą, nie potrafiłem usiedzieć na miejscu. Jak nie piłka nożna, to siatkówka plażowa, tenis, hokej halowy, „skoki narciarskie” a raczej „podskoki” :), aż w końcu bieganie. To właśnie bieganie okazało się moją życiową pasją! W rezultacie odkryłem ją stosunkowo późno, będąc już na pierwszym roku studiów. Najpierw, pierwsze starty – bez przygotowań, za namową żony, w zawodach, odbywających się w ramach akcji „Polska biega”. Potem zapisałem się do Akademickiego Związku Sportowego UWM Olsztyn. Tam, pod kierunkiem trenera Zbigniewa Ludichowskiego, rozpocząłem poważne treningi biegowe. Obecnie trenuję pod kierunkiem Wiesława Uryniuka.

Ja – trenerem:
Moja pasja do trenerstwa wynikła bezpośrednio z pasji do biegania. Już od początku mojej przygody biegowej, w trakcie wykonywania własnych treningów obserwowałem i analizowałem dokładnie każdy krok trenera. Już wtedy bardzo podobał mi się ten zawód. Wówczas, poczułem, że chciałbym zajmować się trenowaniem innych osób w przyszłości! W specjalności trenerskiej, zacząłem realizować się od 2011 roku. Idąc w tym kierunku zdobyłem następujące wykształcenie:
→ absolwent studiów podyplomowych na specjalności Wychowanie Fizyczne w Olsztyńskiej Szkole Wyższej;
→ instruktor rekreacji ruchowej w dyscyplinie lekkoatletyki – Polska Akademia Sportu
(nr legitymacji instruktorskiej 10887/PAS/2011);
→ licencjonowany instruktor lekkiej atletyki (licencja Polskiego Związku Lekkiej Atletyki
Nr 28/WMZ/02012);
→ trener personalny (ukończony kurs trenera personalnego w Instytucie Edukacji i Sportu
w Olsztynie);
→ posiadacz certyfikatu nt. „Żywienie i suplementacja w sportach wytrzymałościowych” (Bydgoszcz, 2012);
Moje doświadczenie trenerskie:
→  trener akcji zBiegiemNatury;
→ obecnie trenuję indywidualnie kilka osób, o których możecie przeczytać w zakładce „Zawodnicy Pszczółkowski Team”
Posiadam indywidualny stosunek do każdego zawodnika. W trenerstwie preferuję starą dobrą szkołę lekkoatletyczną z dodatkiem nowatorskich elementów treningowych.

Inni ludzie o mnie:
„Człowiek młody, aczkolwiek jak na swój wiek posiada bardzo duży zasób wiedzy na temat biegania – rodzajów treningów biegowych, intensywności treningu, techniki biegu, diety i suplementacji dla biegaczy. Jest ambitny, energiczny, kreatywny!!! Wymagający? – „Oczywiście! Wycisnę  z Was ostatnie soki, ale i tak będziecie mieli uśmiech na mordkach :), będziecie z siebie dumni!” Potrafi intuicyjnie dostrzec potencjał biegowy w niejednej osobie! Umie słuchać innych, co jest niesamowicie ważnym przymiotem trenera!”

Moje najważniejsze osiągnięcia, jako zawodnika:
→ zawodnik AKM Olimp Olsztyn / AZS UWM Olsztyn;
→ indywidualny srebrny medalista Akademickich Mistrzostw Polski wśród Uniwersytetów
w Biegach Przełajowych;
→ indywidualny srebrny medalista Mistrzostw Polski AZS w Półmaratonie;
→ złoty medalista Akademickich Drużynowych Mistrzostw Polski wśród Uniwersytetów
w Biegach Przełajowych;
→ zwycięzca wielu biegów ulicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>